Debata poświęcona OPTYMALIZACJI SIECI SZKÓŁ – Ostrów Lubelski, 27.01.2020, godz. 14.00

ZGL1. Opublikowano w Aktu

Szanowni Państwo,
W imieniu organizatorów: Związku Gmin Lubelszczyzny i Burmistrza Ostrowa Lubelskiego, zapraszamy do udziału w spotkaniu pod hasłem: UWARUNKOWANIA FINANSOWE REALIZACJI ZADAŃ OŚWIATOWYCH PRZEZ GMINY. OPTYMALIZACJA SIECI SZKÓŁ, które odbędzie się w dniu 27 stycznia 2020 r. (poniedziałek), o godz. 14.00, w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim (ul. Partyzantów 14, Ostrów Lubelski).
Podczas spotkania przedstawiona zostanie sytuacja finansowa jednostek samorządu terytorialnego w kontekście realizacji zadań oświatowych - prezentacja wyników badania ankietowego przeprowadzonego przez Związek, oraz Studium Przypadku Gminy Ostrów Lubelski w kontekście finansowania zadań z zakresu oświaty.
Główna część dyskusji skoncentrowana zostanie na Dobrych Praktykach w zakresie DZIAŁAŃ OPTYMALIZUJĄCYCH KOSZTY FUNKCJONOWANIA OŚWIATY: w głównym naciskiem na działania ukierunkowane na ZMIANĘ SIECI SZKÓŁ.
DOBRE PRAKTYKI przedstawią: Federacja Inicjatyw Oświatowych, przedstawiciele organów prowadzących placówki oświatowe i rad rodziców z gmin: Wisznice, Hrubieszów, Spiczyn, Uścimów. Dyskusja będzie skoncentrowana na następujących kwestiach:
- Zmiana organu prowadzącego - placówki prowadzone przez inne organy: organizacje pozarządowe lub podmioty prywatne.
- Wyniki kształcenia osiągane przez uczniów tych placówek.
- Warunki funkcjonowania tych placówek.
- Rola placówek prowadzonych przez inne organy - oświatowa, kulturotwórcza, społeczna.
- Korzyści dla lokalnych społeczności.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy: ekspertów oświatowych, przedstawicieli gmin: wójtów, burmistrzów, radnych, sołtysów, pracowników samorządowych, przedstawicieli organizacji pozarządowych i podmiotów prywatnych prowadzących placówki oświatowe, mieszkańców, rodziców, nauczycieli.
Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.
Do pobrania: program spotkania.
Uprzejmie prosimy o zgłaszanie obecności do dnia 24 stycznia (piątek) drogą telefoniczną (603 095 735) lub drogą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

ZAPRASZAMY!

Biuro Związku Gmin Lubelszczyzny

Załączniki do pobrania
FileDescriptionFile sizeCreated
Download this file (program_ZGL-GOL.pdf)Program debaty w Ostrowie LubelskimUdział bezpłatny. Prosimy o zgłoszenia udziału do 24.01.20201110 kB2020-01-20 12:32